UTA – wszystko, czego potrzebujesz w drodze

8 lipca 2020

SPOTKANIA
TRANSPORTOWE

PROMOCJA

Na zysk i sprawne funkcjonowanie firmy transportowej wpływa wiele czynników. W obecnych czasach nie da się prowadzić tego typu działalności bez profesjonalnego wsparcia. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać idealnego partnera, który dysponuje wszechstronną i kompleksową ofertą. UTA jako wieloletni ekspert w dziedzinie mobilności wspiera Przewoźników na wielu płaszczyznach, m. in. oferuje rozwiązania do poboru opłat drogach, ułatwia płatności za paliwo i serwis drogowy, a także wspomaga zarządzanie flotą i finansami.

UTA One® – niezawodne rozwiązanie do opłat drogowych w Europie

Jako ekspert w dziedzinie płatności drogowych, UTA oferuje różnorodne rozwiązania do regulowania opłat w 26 krajach Europy. Emitent udostępnia szereg urządzeń do poboru myta, ale aktualnie największą popularnością cieszy się UTA One® – interoperacyjne urządzenie do poboru opłat drogowych w systemach objętych usługą EETS. UTA One® ma najszerszy zasięg wśród dostępnych na rynku rozwiązań i obsługuje już teraz 9 systemów myta w: Niemczech, Belgii, Włoszech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i w Polsce (A4).

Urządzenie jest w pełni gotowe na uruchomienie nowych otwierających się na usługę EETS systemów. W niedalekiej przyszłości Klienci korzystający z UTA One® będą mieli możliwość rejestracji myta w kolejnych krajach, m. in. na Węgrzech, w Czechach i Szwajcarii. Interoperacyjność to nie jedyna zaleta UTA One®. Użytkownicy mogą szybko i samodzielnie rozszerzać i ograniczać zakres działania urządzenia, a także zmienić numer rejestracyjny (online), dzięki czemu box nie jest przypisany do jednego pojazdu i można go wymieniać pomiędzy samochodami.

Udostępniane Klientom przez UTA szczegółowe raporty z wszystkich przejazdów i tras z UTA One® poprawiają przejrzystość prowadzenia rachunkowości, ułatwiają rozliczenia z partnerami a przez to wpływają na sprawną koordynację działań firmy transportowej.

Konkurencyjne ceny paliw

Od lat karty UTA umożliwiają wygodne i bezgotówkowe płatności w całej Europie. Obecnie są akceptowane w niemal 65 tys. punktów w 40 krajach Europy, z czego prawie 52 tys. to stacje paliwowe. W Polsce karty UTA są honorowane na ponad 5 tys. stacji a ich liczba wciąż wzrasta. Tak szeroka sieć akceptacji sprawia, że UTA jest w stanie zaproponować Klientom atrakcyjną ofertę cenową i indywidualnie dopasowane rabaty. Na kilkudziesięciu stacjach w całej Polsce oraz stacjach przygranicznych Klienci mogą kupować olej napędowy rozliczany na bazie ceny hurtowej (SPOT). Ceny mogą być niższe nawet o ponad 20 gr. na litrze. Emitent na bieżąco analizuje potrzeby Klientów i wciąż rozszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne cenowo i lokalizacyjnie punkty w Polsce, ale i Europie.

Rozbudowana oferta usług dodatkowych

Oprócz transakcji paliwowych Przewoźnicy bardzo często korzystają z innych udogodnień, które daje karta UTA. Zakres usług jest bardzo szeroki, są to m.in. naprawy, serwis 24h, opłaty za przejazdy przez mosty, tunele i parkingi, pełen zakres mycia i czyszczenia pojazdów, aż po zwrot VAT i akcyzy. Od grudnia UTA udostępnia swoim Klientom wygodną, on-linową platformę UTA Ferry, pozwalająca na szybką i bezproblemową rezerwację oraz zakup biletów na wszystkie popularne przeprawy promowe w całej Europie. Dzięki dużej elastyczności i bezpieczeństwu w planowaniu przepraw, a przede wszystkim atrakcyjnym cenom nowe rozwiązanie UTA spotkało się z dużym entuzjazmem wśród Klientów.

Optymalizacja wydatków

UTA dba o czas, pieniądze i płynność finansową swoich Klientów. Każda oferta przygotowana przez emitenta jest poprzedzona dokładną analizą aktualnych potrzeb danego Przewoźnika, dzięki czemu jest w pełni zoptymalizowana i dopasowana do jego potrzeb. Rozliczenia z UTA są w pełni przejrzyste. Klienci otrzymują online zbiorczą fakturę, uwzględniającą wszystkie zrealizowane transakcje z podziałem na pojazdy, co oznacza większą wygodę, przejrzystość i kontrolę transakcji oraz oszczędność kosztów administracyjnych i księgowych. Faktury wystawiane są co 2 tygodnie z 30-dniowym terminem płatności. Jest to więc forma nieoprocentowanego finansowania nawet do 45 dni.

Ciągły rozwój i spojrzenie w przyszłość

UTA koncentruje swoje działania nie tylko na udoskonalaniu posiadanych rozwiązań, ale także na ciągłym rozszerzaniu i unowocześnianiu pakietu swoich usług, tak aby nie tylko nadążać za potrzebami Klientów, ale by je wyprzedzać. W niedalekiej przyszłości emitent planuje udostępnić nowoczesne, interoperacyjne urządzenie dla pojazdów do 3,5 tony. Rozwiązanie będzie skierowane do mniejszych, lecz ambitnych, stawiających na rozwój firm i z pewnością spełni oczekiwania wszystkich użytkowników. Zaangażowanie i stała koncentracja na najistotniejszych potrzebach Klientów sprawiają, że UTA nieprzerwanie od wielu lat cieszy się Ich ogromnym zaufaniem.

Ten artykuł jest częścią merytorycznych materiałów eksperckich publikowanych w ramach Spotkań Transportowych Online. Poruszamy najstotniejsze zagadnienia dotyczące transportu drogowego, takie jak pakiet mobilności, maut, covid-19 czy ponadnormatywne zużycie paliwa.

Pobierz najnowszy Informator Spotkań Transportowych

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Edycje Jesień 2020 UTA – wszystko, czego potrzebujesz w drodze