Jesień 2020

SPOTKANIA
TRANSPORTOWE

PROMOCJA

Publikacje eksperckie

PAKIET MOBILNOŚCI – BĘDZIE REWIZJA?

PAKIET MOBILNOŚCI – BĘDZIE REWIZJA?

Komisja Europejska opublikowała wyniki badań dot. oceny wpływu Pakietu Mobilności na środowisko w zakresie obowiązku powrotu pojazdu do państwa siedziby co 8 tygodni oraz limitu operacji kabotażowych w transporcie kombinowanym. Te dwa aspekty nie były konsultowane z Komisją przez Parlament Europejski w toku procesu legislacyjnego.

Finansowanie wciąż dostępne mimo pandemii

Finansowanie wciąż dostępne mimo pandemii

Ostatni rok był bardzo trudny dla wszystkich, w biznesie szczególnym wyzwaniem okazało się zaplanowanie przychodów i kosztów. Płynność finansowa stała się kluczowym elementem, decydującym o rynkowym być albo nie być. Również branża TSL stanęła
w obliczu konieczności odpowiedniego zabezpieczenia przepływów finansowych. I po raz kolejny mogła liczyć w tym zakresie na faktoring.

Pieniądze do odzyskania

Pieniądze do odzyskania

Pakiet mobilności to nie koniec tegorocznych zmian prawnych ważnych dla przewoźników transportu ciężkiego. Do sejmu trafił właśnie projekt nowelizacji przepisów regulujących przejazd pojazdami nienormatywnymi. Warto go pokrótce omówić choćby dlatego, że jak powszechnie wiadomo obecna większość sejmowa nie ma w zwyczaju długo procedować nowych przepisów – wystarcza czasem jedna noc i projekt staje się prawem obowiązującym.

Pakiet mobilności, co z tym zrobić?

Pakiet mobilności, co z tym zrobić?

Pakiet mobilności staje się faktem. Po ponad trzech latach intensywnych prac, 8 lipca br. zakończył się proces legislacyjny w sprawie Pakietu mobilności.
Co nas czeka?

Czym właściwie jest Pakiet mobilności?
Kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać?

Pobierz najnowszy Informator Spotkań Transportowych

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Edycje Jesień 2020